Jdi na obsah Jdi na menu
 


Četnické humoresky: Töpfer a spol. skončili!


Autor: Rudolf Šindelář (2. 6. 2007)

Čtvrté řady se nedočkají. Před pár dny totiž začala demolice Jaselských kasáren v brněnském Králově Poli, kde dlouhá léta sídlila seriálová četnická pátrací stanice. Čtvrtá řada seriálu tak už nevznikne.

 

"Hvězdy Humoresek si teď mohou hledat jinou seriálovou práci

Česká televize měla v kasárnách pronájem do konce třetí řady. Teď bychom neměli kde točit," řekl Blesku scenárista Humoresek Miloš Fedaš. Jeden z nejpopulárnějších seriálů České televize s Tomášem Töpferem jako strážmistrem Arazímem v hlavní roli tak nadobro skončí třetí řadou.

 

"K těm kasárnám mám já, ale i celý natáčecí štáb včetně herců určitý vztah. Vždyť jsme tam nechali za necelých deset let natáčení litry potu. Teď má místo nich vyrůst snad nějaké obchodní centrum. Pozemek patří brněnskému magistrátu," řekl Miloš Fedaš, který si pamatuje i na první klapku, u které byl pochopitelně přítomen i duchovní otec seriálu, režisér Antonín Moskalyk (+75).

 

První klapka Humoresek proběhla 17. srpna 1998. Celý seriál má celkem 39 dílů a představila se v něm hvězdná sestava herců jako Tomáš Töpfer, Petr Kostka, Ivan Trojan, Alena Antalová či Jiřina Bohdalová. I díky tomu se za léta vysílání stal seriál hitem České televize.

 

Každý díl, včetně těch reprízových, sleduje průměrně 1,5 milionu diváků. Právě pro Tomáše Töpfera coby vrchního velitele Karla Arazíma jsou Humoresky srdeční záležitost. "Ještě nikdy jsem takhle velkou a rozsáhlou roli nehrál. První třináctidílná série se dá přirovnat ke třinácti celovečerním filmům," prohlásil Töpfer na internetových stránkách Humoresek.

 

Možná ani on si stejně jako tisíce televizních diváků nechce připustit skutečnost, že další pokračování Četnických humoresek už nebude... 

Naposledy, čtvrtá řada už nebude! Četníci z Humoresek posilovali na tyči...

Töpfer a Trojan během natáčení posilovali Töpfer a Trojan během natáčení posilovali

 

S natáčením čtvrté řady Četnických humoresek je amen! Seriálovým četníkům již brzy z povrchu země zmizí jejich domov - Jaselská kasárna v Králově Poli.

 

Ta právě pro herce Tomáše Töpfera alias vrchního velitele Karla Arazíma či Ivana Trojana coby štábního strážmistra Bedřicha Jarého a mnoho dalších znamenala doslova druhý domov.

 

Tři řady seriálu totiž vznikaly téměř deset let. A právě Töpfer s Trojanem si nejednou během natáčení užili pořádných klukovin. Naše fotografi e jasně vypovídá, že během natáčení si obě herecké hvězdy u své četnické stanice s lehkostí protáhly své svaly.

 

Možná v té době sázely na dobře vypracované postavy, které jsou u četníků samozřejmostí.
Jaselská kasárna, kde dlouhá léta sídlila seriálová četnická pátrací stanice

Jaselská kasárna
, kde dlouhá léta sídlila seriálová četnická pátrací stanice

Jaselská kasárna se stala pro četníky druhým domovem

Jaselská kasárna se stala pro četníky druhým domovem