Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky

ObrazekV Městském divadle můžete vidět
CHARLEYOVU TETU : V roli pana Spettiqueho se představí Zdeněk Junák a v roli Donny Lucii - Eva Gorčicová (která v jednom dílu četnických humoresek si zahrála Svatavu Svatou). Více o Charleyové tetě na www.mdb.cz
Tuto hru jsem viděla a mohu vřele doporučit je velmi podařená.
 


ObrazekObrazek

Třetí díl knihy Četnických humoresek

 PRÁVĚ V PRODEJI!!!

Obrazek
Epilog - poslední díl třetí řady
použito z tvserialy.com

Závěrečný díl začíná v tragických okamžicích - prvními zprávami o podepsání Mnichovské dohody. Někdo také vypálí fotoateliér a květinářství Líbala a Ludmily. Arazím je přesvědčen, že v tom má prsty Kugel - ten se mu ale vysměje, že má větší ambice než takové prkotiny.

Četníci také vyšetřují požár sýpky v Újezdu, kde je také usedlost Anděly a Ryby. Újezd spadá pod zabíraná území, Anděla je zoufalá, protože statek po mamince si s sebou vzít nemůže. Ryba se vrací do služby na pátračku. Zjistí, že sýpku si zapálil majitel sám kvůli pojistce.

V Újezdu, kudy procházejí davy uprchlíků z pohraničí, dojde k přepadení četnické stanice bandou freikorps. Místní četníci i muži z pátračky jsou přemoženi, od popravy je zachrání střelbou ze zálohy Karabela.

Arazím s Ambrožem jdou po stopě podezřelého účetnictví zemřelého manžela Klikové. Zjišťují, že tajnými fondy disponuje nyní Kugel. Nastala chvíle posledního zúčtování.

V případu vypálení fotoateliéru a květinářství se objeví nečekaná posila - praporčík Skrčílek, který vede spisovou agendu na zemském velitelství. Ve spolupráci s Líbalem se mu podaří strůjce odhalit.

Arazím s Jarým však řeší jiný problém - jak přimět Ludmilu a Klaudii aby s dětmi odletěly do ciziny. Protože je jim jasné, že záborem Sudet to asi neskončí.Městské divadlo v Brně -
http://www.mdb.cz/index.php
V nynější době je na programu tohoto divadla historická hra od
Dmitrij Merežkovskij: SMRT PAVLA I. kde hlavní roli stvárnil
Erik Pardus jako Pavel I., car
další roli v této hře byl
Mikuláš Zubov, kníže kterého si zahrál Zdeněk Junák
dále se z našich známých objevil Karel Jánský jako Kirillov- stráž
- vřele tuto hru doporučuji je velmi pěkná


 

Arazím a spol. jsou zpět viz. článek

 


zdroj : fidlovacka.cz

Tomáš Töpfer se stal 24. 3. 2007 držitelem Ceny Thálie 2006 v oblasti opereta a muzikál za roli mlékaře Tovjeho v muzikálu
Šumař na střeše
.
GRATULUJEME!!
PRVNÍ KLAPKA TŘETÍ ŘADY

zdroj www.ceskatelevize.cz , foto Radomír Řezáč


Hlavní představitelé Četnických humoresek se loni v říjnu nastěhovali do kasáren četnické pátračky znovu. Už potřetí. Natáčí se v areálu opuštěných Jarošovických kasáren v Brně. První záběry další série se točily na rohu ulic Nováčkovy a Jilemnického, hned vedle dobové lékárny. Tu lékárnu vybrali filmaři záměrně.

"Pochází z roku 1929, ale interiéry jsme museli trochu upravit," popisuje produkční. V ulici se samozřejmě musí při natáčení zastavitosobní i tramvajová doprava, kolem štábu se srocuje skupinka "čumilů". Režisér si přeje, aby dva dělníci z komparsu, jdoucí do práce, šli rychleji a radostněji.

Nově se v seriálu objeví například Miroslav Donutil, Viktor Preiss, Martin Zounar, Ondřej Vetchý, Milan Lasica, Zuzana Bydžovská či František Němec, Petra Špalková, Tereza Bebarová či Bohumil Klepl.
Protekční praporčík Skrčílek v podání Viktora Preisse bude kupříkladu nepříjemný typ, s nímž pátračka vede tichou válku. Donutil se zase promění v Hugo Líbala čili majitele fotoateliéru, který se k Arazímově nelibosti motá kolem jeho ženy Ludmily.